Panele fotowoltaiczne - Blog 4Sun

Szerokie zastosowanie baterii słonecznych

Motywacji, dla których decydujemy się na zastosowanie baterii słonecznych, jest wiele. W zależności od tego, gdzie je montujemy, mogą być ku temu różne przesłanki. Nie podlega wątpliwości, że najistotniejszą jest oszczędność pieniędzy.
Czytaj dalej

Lampy solarne do ogrodu

Odpowiednie oświetlenie ogrodu może podkreślić jego piękną aranżację. Najłatwiejszym sposobem na wzbogacenie ogrodu i naturalne jego oświetlenie są lampy solarne. Pozwalają bowiem na swobodne rozlokowanie lamp bez potrzeby przeprowadzania licznego okablowania. Co za tym idzie, nie wymagają podłączenia do energii elektrycznej, a więc ich eksploatacja nic nie kosztuje.
Czytaj dalej

Panel solarny do basenu - jak ogrzać wodę w basenie?

Basen to jedna z pożądanych atrakcji, szczególnie w sezonie letnim. Korzystają z niego zarówno dzieci, jak i dorośli. Coraz popularniejsze stają się również duże baseny wolno stojące w wielu polskich ogrodach. Aby relaks w basenie był naprawdę przyjemny, woda musi mieć odpowiednią temperaturę. Podgrzewanie wody i utrzymanie właściwej temperatury wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem, nawet w okresie pełnego lata. Tracimy dużo ciepła poprzez odparowanie wody z dużej powierzchni, a także przez wpływ niższej temperatury w otoczeniu. Jak temu zaradzić?
Czytaj dalej

Jaką żywotność mają baterie fotowoltaiczne, czyli jak długo żyją panele słoneczne.

Jaką żywotność mają baterie fotowoltaiczne, czyli jak długo żyją panele słoneczne. O żywotności paneli słonecznych nie mówi się dużo. Tymczasem przecież wszystkie urządzenia mają swoją żywotność, w tym również baterie fotowoltaiczne. Skoro inwestujemy duże pieniądze w instalację fotowoltaiczną, która zwracać się będzie dopiero z biegiem lat, a w następstwie ma stanowić darmową elektrownię elektryczną, musimy znać żywotność urządzeń niezbędnych w owej instalacji. Podstawowym wyposażeniem takiej instalacji są oczywiście baterie słoneczne i to na ich żywotności skupimy się w dzisiejszym artykule.
Czytaj dalej

Sprawdź, jak działają ogniwa słoneczne i z czego są zbudowane!

Sprawdź, jak działają ogniwa słoneczne i z czego są zbudowane! Ogniwa słoneczne to podstawowy element paneli fotowoltaicznych, który jest elementem półprzewodnikowym. To w nich dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, czyli następuje przemiana promieni słonecznych w energię elektryczną. Jak działają ogniwa słoneczne i z czego są zbudowane?
Czytaj dalej

Panele słoneczne - zadbaj o naturalną energię

Panele słoneczne - zadbaj o naturalną energię Ludzkość, aby zapobiegać degradacji środowiska, zaczęła stosunkowo niedawno zwracać uwagę na ograniczenie ilości szkodliwych odpadów. Jak na ironię ogromna ilość odpadów powstaje podczas produkcji tak ważnej dla człowieka energii elektrycznej. Największą ilość stanowią elektrownie węglowe, które aż zasypują środowisko odpadami w postaci popiołów, emisji gazów zawartych w dymie węglowym i wielu innych, równie szkodliwych dla człowieka odpadów. Nauka i technologia połączyły siły, czego efektem jest powstanie alternatywnych źródeł energii elektrycznej. Nie warto wzmiankować wszystkich, ale fotowoltaika już od początku jej istnienia zwróciła na siebie baczną uwagę.
Czytaj dalej

Regulatory ładowania do paneli słonecznych, jako niezbędny element systemu Off-Grid.

Regulatory ładowania do paneli słonecznych, jako niezbędny element systemu Off-Grid. Wielu posiadaczy instalacji fotowoltaicznych stara się wykorzystać ich potencjał w maksymalny sposób. Dlatego inwestuje w dodatkowe akcesoria, aby móc korzystać z każdego promienia słonecznego, z którego można w niezwykle łatwy sposób wytworzyć energię elektryczną. Są to najwyższej jakości panele słoneczne, czy panele z warstwą folii aluminiowej w swojej budowie, która pozwala transformować na prąd elektryczny promienie słoneczne o różnych długościach fali, co pozwala korzystać z energii elektrycznej od świtu do zmierzchu. Niestety żaden panel słoneczny, który obecnie znajduje się w sprzedaży, nie wytwarza energii elektrycznej z ciemności. Dlatego nadwyżkę energii, jaką wytwarzają panele słoneczne w ciągu dnia, zamiast bezpowrotnie tracić, można zmagazynować. Do tego celu znakomicie nadają się akumulatory, ale aby móc z nich korzystać trzeba wyposażyć się również w regulator ładowania do paneli słonecznych.
Czytaj dalej

Czym charakteryzują się nowoczesne regulatory ładowania do paneli słonecznych?

Czym charakteryzują się nowoczesne regulatory ładowania do paneli słonecznych? Instalacja fotowoltaiczna już sama w sobie jest doskonałą inwestycją. Nie tylko pozwala na zaopatrzenie się w energię elektryczną, pochodzącą z odnawialnego i ekologicznego źródła, jakim jest słońce. Dzięki niej możliwe staje się również swobodne nią zarządzanie. Profesjonalna instalacja fotowoltaiczna jest zawsze tak zaprojektowana, aby uniknąć nagłych wahań w dostawie energii. Ma więc pewien zapas wydajności. Instalacja wtedy jest w stanie dostarczyć więcej energii elektrycznej. Jednakże może ona zostać po prostu niespożytkowana. Zamiast tracić bezpowrotnie tak uzyskaną energię elektryczną, możliwe jest jej zmagazynowanie w specjalnie zaprojektowanych do tego celu akumulatorach. Tego typu instalacje fotowoltaiczne wyposażone są w regulatory ładowania do paneli słonecznych. Zapewniają one sprawne ładowanie akumulatorów i zwiększoną wydajność instalacji fotowoltaicznej.
Czytaj dalej

Konkurencyjne panele słoneczne zbudowane z ogniw produkowanych przez JA Solar

Konkurencyjne panele słoneczne zbudowane z ogniw produkowanych przez JA Solar W projektowaniu i późniejszym montażu instalacji fotowoltaicznej na pierwszym miejscu należy postawić na jakość wszystkich komponentów. Następnie można pokusić się o poszukiwanie okazji cenowych. Poszukując dobrych jakościowo paneli do instalacji fotowoltaicznej, z pewnością natknąłeś się na panele słoneczne zbudowane z ogniw produkowanych przez JA Solar. Zagłębiając się w historię marki, okazuje się, że mamy do czynienia z produktami chińskiej marki. Chyba wielu przyzwyczaiło się do tego, że produkty w wykonaniu azjatyckim kojarzą się nieco niższą jakością i wytrzymałością. Okazuje się, że tym razem jest inaczej.
Czytaj dalej

Panele słoneczne i pompy ciepła dla domu

Panele słoneczne i pompy ciepła dla domu W dobie, kiedy coraz więcej ludzi odnajduje i doświadcza korzyści, jakie wynikają z taniej energii, można mówić iście o rewolucji. Jakie rodzaje energii są dla domu istotne? Każdy się chyba zgodzi, że energia elektryczna jest podstawą działania każdego domostwa. Za jej pomocą można zasilać nieskończoną ilość odbiorników. Spora większość urządzeń posiadanych w domu jest przecież na prąd. Poza tym, co jest w domu często użytkowane to jego okresowe ogrzewanie oraz ciepła woda, potrzeba na co dzień. Energię elektryczną pozyskujemy z sieci energetycznych, a wiele nowych domów ogrzewa się także elektrycznie, podobnie jak i wodę. Doskonałą wiadomością jest to, że istnieje znaczne tańsza, a wręcz niemal darmowa alternatywa. Alternatywa dla energii elektrycznej, dla ogrzewania domu, jak i podgrzania wody. Są to panele słoneczne i pompy ciepła dla domu!
Czytaj dalej