Panele fotowoltaiczne - Blog 4Sun

Sprawdź, jak działają ogniwa słoneczne i z czego są zbudowane!

Sprawdź, jak działają ogniwa słoneczne i z czego są zbudowane! Ogniwa słoneczne to podstawowy element paneli fotowoltaicznych, który jest elementem półprzewodnikowym. To w nich dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, czyli następuje przemiana promieni słonecznych w energię elektryczną. Jak działają ogniwa słoneczne i z czego są zbudowane?
Czytaj dalej

Panele słoneczne - zadbaj o naturalną energię

Panele słoneczne - zadbaj o naturalną energię Ludzkość, aby zapobiegać degradacji środowiska, zaczęła stosunkowo niedawno zwracać uwagę na ograniczenie ilości szkodliwych odpadów. Jak na ironię ogromna ilość odpadów powstaje podczas produkcji tak ważnej dla człowieka energii elektrycznej. Największą ilość stanowią elektrownie węglowe, które aż zasypują środowisko odpadami w postaci popiołów, emisji gazów zawartych w dymie węglowym i wielu innych, równie szkodliwych dla człowieka odpadów. Nauka i technologia połączyły siły, czego efektem jest powstanie alternatywnych źródeł energii elektrycznej. Nie warto wzmiankować wszystkich, ale fotowoltaika już od początku jej istnienia zwróciła na siebie baczną uwagę.
Czytaj dalej

Regulatory ładowania do paneli słonecznych, jako niezbędny element systemu Off-Grid.

Regulatory ładowania do paneli słonecznych, jako niezbędny element systemu Off-Grid. Wielu posiadaczy instalacji fotowoltaicznych stara się wykorzystać ich potencjał w maksymalny sposób. Dlatego inwestuje w dodatkowe akcesoria, aby móc korzystać z każdego promienia słonecznego, z którego można w niezwykle łatwy sposób wytworzyć energię elektryczną. Są to najwyższej jakości panele słoneczne, czy panele z warstwą folii aluminiowej w swojej budowie, która pozwala transformować na prąd elektryczny promienie słoneczne o różnych długościach fali, co pozwala korzystać z energii elektrycznej od świtu do zmierzchu. Niestety żaden panel słoneczny, który obecnie znajduje się w sprzedaży, nie wytwarza energii elektrycznej z ciemności. Dlatego nadwyżkę energii, jaką wytwarzają panele słoneczne w ciągu dnia, zamiast bezpowrotnie tracić, można zmagazynować. Do tego celu znakomicie nadają się akumulatory, ale aby móc z nich korzystać trzeba wyposażyć się również w regulator ładowania do paneli słonecznych.
Czytaj dalej

Czym charakteryzują się nowoczesne regulatory ładowania do paneli słonecznych?

Czym charakteryzują się nowoczesne regulatory ładowania do paneli słonecznych? Instalacja fotowoltaiczna już sama w sobie jest doskonałą inwestycją. Nie tylko pozwala na zaopatrzenie się w energię elektryczną, pochodzącą z odnawialnego i ekologicznego źródła, jakim jest słońce. Dzięki niej możliwe staje się również swobodne nią zarządzanie. Profesjonalna instalacja fotowoltaiczna jest zawsze tak zaprojektowana, aby uniknąć nagłych wahań w dostawie energii. Ma więc pewien zapas wydajności. Instalacja wtedy jest w stanie dostarczyć więcej energii elektrycznej. Jednakże może ona zostać po prostu niespożytkowana. Zamiast tracić bezpowrotnie tak uzyskaną energię elektryczną, możliwe jest jej zmagazynowanie w specjalnie zaprojektowanych do tego celu akumulatorach. Tego typu instalacje fotowoltaiczne wyposażone są w regulatory ładowania do paneli słonecznych. Zapewniają one sprawne ładowanie akumulatorów i zwiększoną wydajność instalacji fotowoltaicznej.
Czytaj dalej

Konkurencyjne panele słoneczne zbudowane z ogniw produkowanych przez JA Solar

Konkurencyjne panele słoneczne zbudowane z ogniw produkowanych przez JA Solar W projektowaniu i późniejszym montażu instalacji fotowoltaicznej na pierwszym miejscu należy postawić na jakość wszystkich komponentów. Następnie można pokusić się o poszukiwanie okazji cenowych. Poszukując dobrych jakościowo paneli do instalacji fotowoltaicznej, z pewnością natknąłeś się na panele słoneczne zbudowane z ogniw produkowanych przez JA Solar. Zagłębiając się w historię marki, okazuje się, że mamy do czynienia z produktami chińskiej marki. Chyba wielu przyzwyczaiło się do tego, że produkty w wykonaniu azjatyckim kojarzą się nieco niższą jakością i wytrzymałością. Okazuje się, że tym razem jest inaczej.
Czytaj dalej

Panele słoneczne i pompy ciepła dla domu

Panele słoneczne i pompy ciepła dla domu W dobie, kiedy coraz więcej ludzi odnajduje i doświadcza korzyści, jakie wynikają z taniej energii, można mówić iście o rewolucji. Jakie rodzaje energii są dla domu istotne? Każdy się chyba zgodzi, że energia elektryczna jest podstawą działania każdego domostwa. Za jej pomocą można zasilać nieskończoną ilość odbiorników. Spora większość urządzeń posiadanych w domu jest przecież na prąd. Poza tym, co jest w domu często użytkowane to jego okresowe ogrzewanie oraz ciepła woda, potrzeba na co dzień. Energię elektryczną pozyskujemy z sieci energetycznych, a wiele nowych domów ogrzewa się także elektrycznie, podobnie jak i wodę. Doskonałą wiadomością jest to, że istnieje znaczne tańsza, a wręcz niemal darmowa alternatywa. Alternatywa dla energii elektrycznej, dla ogrzewania domu, jak i podgrzania wody. Są to panele słoneczne i pompy ciepła dla domu!
Czytaj dalej

Panele słoneczne na Twój jacht – poczuj się wolny!

Panele słoneczne na jacht – poczuj się wolny! Wolna, bardzo tania energia jest czymś, co zdobywa coraz większą popularność. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną dla swojego domu jest bardzo opłacalna, szczególnie jeśli zapotrzebowanie na energię elektryczną jest stosunkowo wysokie. Jednakże poza fotowoltaiką dla domu sprawdza się ona także w podróży, kiedy nie ma możliwości skorzystania z innych źródeł energii. Taką sytuacją z pewnością jest żeglowanie i długi czas spędzony na przykład na jachcie. Lato skłania do długich podróży, jednakże należy zdawać sobie sprawę z tego, że tylko dzięki panelom słonecznym można liczyć na stałe źródło tak potrzebnej energii elektrycznej.
Czytaj dalej

Akumulatory żelowe do paneli słonecznych – co musisz o nich wiedzieć?

Akumulatory żelowe do paneli słonecznych – co musisz o nich wiedzieć? System Off-Grid to instalacja fotowoltaiczna, która gwarantuje całkowitą niezależność od sieci energetycznej. Pozwala bowiem na zużywanie wyprodukowanej energii na bieżąco oraz magazynowanie nadwyżki w akumulatorach. W tego typu systemach wykorzystuje się najczęściej akumulatory żelowe do paneli słonecznych. Co warto o nich wiedzieć?
Czytaj dalej

Panele fotowoltaiczne dlaczego warto w nie inwestować?

Panele fotowoltaiczne dlaczego warto w nie inwestować? Popularność paneli fotowoltaicznych rośnie w zaskakującym tempie. Szczególnie dzisiaj, kiedy na naszych oczach zmienia się klimat, chętniej stawiamy na innowacyjne technologie, ekologię i odnawialne źródła energii. Jeśli chodzi o odnawialne źródła energii, to właśnie panele fotowoltaiczne są najchętniej wybieraną opcją. Co dają panele fotowoltaiczne i dlaczego warto w nie zainwestować?
Czytaj dalej

Panele fotowoltaiczne sklep internetowy

Panele fotowoltaiczne sklep internetowy Projektując i wykonując instalację fotowoltaiczną, najlepiej jest korzystać z umiejętności zaufanych specjalistów. Jeżeli jednak robi się to samodzielnie, warto wiedzieć, gdzie zasięgnąć porad i w konsekwencji zakupić wszystkie podzespoły. W dobie prężnie rozwiniętej technologii i wszechobecnego internetu większości informacji szukamy właśnie w sieci. Panele fotowoltaiczne sklep internetowy to najlepsza opcja, szczególnie dla osób, które niewiele mają pojęcia o systemach pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca. Jakie korzyści można czerpać z asortymentu sklepu internetowego?
Czytaj dalej