Panele fotowoltaiczne - Blog 4Sun

Akumulatory żelowe do paneli słonecznych – co musisz o nich wiedzieć?

Akumulatory żelowe do paneli słonecznych – co musisz o nich wiedzieć? System Off-Grid to instalacja fotowoltaiczna, która gwarantuje całkowitą niezależność od sieci energetycznej. Pozwala bowiem na zużywanie wyprodukowanej energii na bieżąco oraz magazynowanie nadwyżki w akumulatorach. W tego typu systemach wykorzystuje się najczęściej akumulatory żelowe do paneli słonecznych. Co warto o nich wiedzieć?
Czytaj dalej

Panele fotowoltaiczne dlaczego warto w nie inwestować?

Panele fotowoltaiczne dlaczego warto w nie inwestować? Popularność paneli fotowoltaicznych rośnie w zaskakującym tempie. Szczególnie dzisiaj, kiedy na naszych oczach zmienia się klimat, chętniej stawiamy na innowacyjne technologie, ekologię i odnawialne źródła energii. Jeśli chodzi o odnawialne źródła energii, to właśnie panele fotowoltaiczne są najchętniej wybieraną opcją. Co dają panele fotowoltaiczne i dlaczego warto w nie zainwestować?
Czytaj dalej

Panele fotowoltaiczne sklep internetowy

Panele fotowoltaiczne sklep internetowy Projektując i wykonując instalację fotowoltaiczną, najlepiej jest korzystać z umiejętności zaufanych specjalistów. Jeżeli jednak robi się to samodzielnie, warto wiedzieć, gdzie zasięgnąć porad i w konsekwencji zakupić wszystkie podzespoły. W dobie prężnie rozwiniętej technologii i wszechobecnego internetu większości informacji szukamy właśnie w sieci. Panele fotowoltaiczne sklep internetowy to najlepsza opcja, szczególnie dla osób, które niewiele mają pojęcia o systemach pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca. Jakie korzyści można czerpać z asortymentu sklepu internetowego?
Czytaj dalej

Zestawy solarne – panele solarne 12v

Zestawy solarne – panele solarne 12v Ogniwa słoneczne wciąż zyskują popularność, a to głównie dzięki temu, że znajdują zastosowanie w coraz to nowszych dziedzinach życia. Do niedawna prym wiodły ogniwa słoneczne do zastosowań domowych i przemysłowych. Jednakże jako mobilne źródło zasilania sprawdzają się one równie doskonale. Producenci wciąż pracują nad unowocześnianiem technologii produkcji ogniw i podniesieniem ich wydajności. Okazało się, że do zastosowań mobilnych najlepiej sprawdzają się zestawy solarne – panele solarne 12v. Zestawy te jednak dają użytkownikowi znacznie więcej, aniżeli tylko napięcie do zasilania latarki, czy telefonu w podróży. Mobilność oraz brak konieczności używania długich trakcji okablowania, aby podłączyć się do zasilania stacjonarnego, sprawiają, że zastawy solarne zyskały znacznie większe możliwości zastosowania.
Czytaj dalej

Panele słoneczne o mocy powyżej 250W.

Panele słoneczne powyżej 250W. Panele słoneczne o dużych mocach wyjściowych, które przekraczają 250 W, genialnie sprawdzają się jako przemysłowe źródło zasilania, czy zasilanie domów jedno i wielorodzinnych. Odpowiednio połączone, mogą uchodzić za bardzo wydajne źródło zasilania. Panele słoneczne to źródło w pełni odnawialnej energii, która nigdy się nie kończy, co najwyżej jest dostępna w mniejszej lub większej dawce. Z tym także producenci paneli dobrze sobie radzą, a to właśnie za sprawą wydajnych monokrystalicznych paneli słonecznych, których konstrukcja i parametry elektryczne są wciąż ulepszane.
Czytaj dalej

Duże panele słoneczne ECO Green Energy.

Duże panele słoneczne ECO Green Energy. Duże panele fotowoltaiczne spod znaku Eco Green Energy cieszą się ogromną popularnością. To wszystko za sprawą dużej wydajności w przetwarzaniu energii słonecznej na elektryczną. Jak wiadomo, w naszej szerokości geograficznej panują dostatecznie dobre warunki, aby móc z powodzeniem pozyskiwać i wykorzystywać do własnych celów wolną, tak zwaną zieloną energię.
Czytaj dalej

Panele elastyczne Flex – gdzie stosować i do czego służą?

Panele elastyczne Flex – gdzie stosować i do czego służą? Panele fotowoltaiczne flex to wynalazek, który zrewolucjonizował możliwości pozyskiwania energii ze słońca. Panele są wykonane w technologii pozwalającej na wykorzystanie ich w bardzo wąskim przedziale, najczęściej jako mobilne źródło energii. Wszędzie tam, gdzie nie ma technicznych możliwości, aby zastosować klasyczne panele, rolę przejmują panele flex. Z pewnością wszystkich, którzy większość swojego czasu spędzają bardzo aktywnie, zadowoli fakt, że w każdych okolicznościach mogą mieć nieprzerwany dostęp do źródła energii elektrycznej. Do tego właśnie te ogniwa zostały stworzone.
Czytaj dalej

Panele fotowoltaiczne montaż i wybór idealnego miejsca.

O czym warto pamiętać i jak przeprowadzić prawidłowy montaż? Jeżeli zdecydowałeś się na instalację fotowoltaiczną w swoim domu, z pewnością zdajesz sobie sprawę z korzyści, jakie niesie ze sobą to rozwiązanie. Do wyboru masz panele fotowoltaiczne wykonane w różnych technologiach. Ich wspólną cechą jest to, że pozwolą Ci znacznie obniżyć rachunki za energię elektryczną. Jednakże nawet najlepszej jakości panele nie będą mogły w pełni spełniać swojej funkcji, jeśli nie będą prawidłowo zamontowane czy wylądują w pierwszym lepszym miejscu. To, że są na zewnątrz budynku i skierowane na słońce nie znaczy, że dadzą z siebie maksimum. Jak zatem prawidłowo je zamontować?
Czytaj dalej