Panele fotowoltaiczne - Blog 4Sun

Dlaczego warto stawiać na panele fotowoltaiczne dużej mocy?

Wydajność paneli fotowoltaicznych zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. W tym artykule dowiesz się dlaczego panele słoneczne dużej mocy mają sens.
Czytaj dalej

Wydajność instalacji fotowoltaicznej – co na nią wpływa?

Pierwsze pytanie, jakie stawiamy przed montażem instalacji fotowoltaicznej to właśnie pytanie o jej wydajność. Każdy chce wiedzieć już na starcie, ile mocy wyprodukuje jego instalacja. Od czego to zależy i jak sprawdzić wydajność instalacji fotowoltaicznej?
Czytaj dalej

Montaż paneli fotowoltaicznych na ścianie – kiedy warto to zrobić?

Niektórzy nie mogą zamontować instalacji fotowoltaicznej na dachu swojego domu. Przyczyny mogą być różne od niezbyt wysokiej nośności, aż po brak miejsca i zbyt skomplikowaną bryłę konstrukcji dachu.
Czytaj dalej

Co się dzieje z panelami słonecznymi zimą?

Zimą wielu świeżo upieczonych właścicieli instalacji fotowoltaicznych zadaje sobie pytanie, co dzieje się z panelami w tym okresie?
Czytaj dalej

Czy wymiar panelu fotowoltaicznego ma znaczenie?

Wymiar panelu fotowoltaicznego to często temat pomijany. Nie zwracamy na to uwagi do momentu, w którym przyjdzie nam montować instalację np. na dachu.
Czytaj dalej

Uchwyty do paneli fotowoltaicznych – ich rodzaje i rola w montażu

Solidność mocowania konstrukcji paneli fotowoltaicznych odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu elektrowni słonecznej. Ma także wpływ na bezpieczeństwo zarówno całej konstrukcji, jak i nas samych.
Czytaj dalej

Szerokie zastosowanie baterii słonecznych

Motywacji, dla których decydujemy się na zastosowanie baterii słonecznych, jest wiele. W zależności od tego, gdzie je montujemy, mogą być ku temu różne przesłanki. Nie podlega wątpliwości, że najistotniejszą jest oszczędność pieniędzy.
Czytaj dalej

Lampy solarne do ogrodu

Odpowiednie oświetlenie ogrodu może podkreślić jego piękną aranżację. Najłatwiejszym sposobem na wzbogacenie ogrodu i naturalne jego oświetlenie są lampy solarne. Pozwalają bowiem na swobodne rozlokowanie lamp bez potrzeby przeprowadzania licznego okablowania. Co za tym idzie, nie wymagają podłączenia do energii elektrycznej, a więc ich eksploatacja nic nie kosztuje.
Czytaj dalej

Panel solarny do basenu - jak ogrzać wodę w basenie?

Basen to jedna z pożądanych atrakcji, szczególnie w sezonie letnim. Korzystają z niego zarówno dzieci, jak i dorośli. Coraz popularniejsze stają się również duże baseny wolno stojące w wielu polskich ogrodach. Aby relaks w basenie był naprawdę przyjemny, woda musi mieć odpowiednią temperaturę. Podgrzewanie wody i utrzymanie właściwej temperatury wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem, nawet w okresie pełnego lata. Tracimy dużo ciepła poprzez odparowanie wody z dużej powierzchni, a także przez wpływ niższej temperatury w otoczeniu. Jak temu zaradzić?
Czytaj dalej

Jaką żywotność mają baterie fotowoltaiczne, czyli jak długo żyją panele słoneczne.

Jaką żywotność mają baterie fotowoltaiczne, czyli jak długo żyją panele słoneczne. O żywotności paneli słonecznych nie mówi się dużo. Tymczasem przecież wszystkie urządzenia mają swoją żywotność, w tym również baterie fotowoltaiczne. Skoro inwestujemy duże pieniądze w instalację fotowoltaiczną, która zwracać się będzie dopiero z biegiem lat, a w następstwie ma stanowić darmową elektrownię elektryczną, musimy znać żywotność urządzeń niezbędnych w owej instalacji. Podstawowym wyposażeniem takiej instalacji są oczywiście baterie słoneczne i to na ich żywotności skupimy się w dzisiejszym artykule.
Czytaj dalej