Blog o panelach fotowoltaicznych | 4Sun.eu

Panele słoneczne o mocy powyżej 250W

Panele słoneczne powyżej 250W. Panele słoneczne o dużych mocach wyjściowych, które przekraczają 250 W, genialnie sprawdzają się jako przemysłowe źródło zasilania, czy zasilanie domów jedno i wielorodzinnych. Odpowiednio połączone, mogą uchodzić za bardzo wydajne źródło zasilania. Panele słoneczne to źródło w pełni odnawialnej energii, która nigdy się nie kończy, co najwyżej jest dostępna w mniejszej lub większej dawce. Z tym także producenci paneli dobrze sobie radzą, a to właśnie za sprawą wydajnych monokrystalicznych paneli słonecznych, których konstrukcja i parametry elektryczne są wciąż ulepszane.
Czytaj dalej

Duże panele słoneczne ECO Green Energy

Duże panele słoneczne ECO Green Energy. Duże panele fotowoltaiczne spod znaku Eco Green Energy cieszą się ogromną popularnością. To wszystko za sprawą dużej wydajności w przetwarzaniu energii słonecznej na elektryczną. Jak wiadomo, w naszej szerokości geograficznej panują dostatecznie dobre warunki, aby móc z powodzeniem pozyskiwać i wykorzystywać do własnych celów wolną, tak zwaną zieloną energię.
Czytaj dalej

Panele elastyczne Flex – gdzie stosować i do czego służą?

Panele elastyczne Flex – gdzie stosować i do czego służą? Panele fotowoltaiczne flex to wynalazek, który zrewolucjonizował możliwości pozyskiwania energii ze słońca. Panele są wykonane w technologii pozwalającej na wykorzystanie ich w bardzo wąskim przedziale, najczęściej jako mobilne źródło energii. Wszędzie tam, gdzie nie ma technicznych możliwości, aby zastosować klasyczne panele, rolę przejmują panele flex. Z pewnością wszystkich, którzy większość swojego czasu spędzają bardzo aktywnie, zadowoli fakt, że w każdych okolicznościach mogą mieć nieprzerwany dostęp do źródła energii elektrycznej. Do tego właśnie te ogniwa zostały stworzone.
Czytaj dalej

Panele fotowoltaiczne montaż i wybór idealnego miejsca

O czym warto pamiętać i jak przeprowadzić prawidłowy montaż? Jeżeli zdecydowałeś się na instalację fotowoltaiczną w swoim domu, z pewnością zdajesz sobie sprawę z korzyści, jakie niesie ze sobą to rozwiązanie. Do wyboru masz panele fotowoltaiczne wykonane w różnych technologiach. Ich wspólną cechą jest to, że pozwolą Ci znacznie obniżyć rachunki za energię elektryczną. Jednakże nawet najlepszej jakości panele nie będą mogły w pełni spełniać swojej funkcji, jeśli nie będą prawidłowo zamontowane czy wylądują w pierwszym lepszym miejscu. To, że są na zewnątrz budynku i skierowane na słońce nie znaczy, że dadzą z siebie maksimum. Jak zatem prawidłowo je zamontować?
Czytaj dalej