na stronę
Pokaż 1 - 21 z 37 produktów
Przetwornice

Przetwornice 

Przetwornice do współpracy z zestawami solarnymi nie są takimi samymi urządzeniami jak przetwornice do zmiany napięcia i zasilania klasycznych odbiorników. Owszem, mogą robić to samo, jednakże, aby spełniały swoje zadania, muszą być idealnie dopasowane do posiadanego zestawu fotowoltaicznego. Tego typu przetwornice solarne są istnym majstersztykiem technicznym, który musi kontrolować wiele parametrów samych paneli solarnych, jak też kontrolować zużycie energii elektrycznej przez odbiorniki, aby zachować płynną pracę systemu fotowoltaicznego, jego wydajność i deklarowane przez producenta parametry elektryczne.

 

Jak działają nowoczesne przetwornice solarne?

Nowoczesne przetwornice do systemów solarnych mają wiele wspólnego z przetwornicami, jakie używane są do innych celów. Jak wszystkie, działają na zasadzie przekształcania napięcia elektrycznego stałego, które zapewnia panel słoneczny, na przemienne. Dopiero napięcie o przebiegu przemiennym może być dalej wykorzystywane, transformowane i użytkowane.

Warto wiedzieć, że napięcie przemienne służy do zasilania niemal wszystkich klasycznych odbiorników na napięcie 110 V lub 230 V. Co do przetwornic, to różnicę można zauważyć w stopniu ich zaawansowania. Jest to wymagane z tej racji, iż współpraca przetwornicy z panelami słonecznymi wymaga od niej szerszego, aniżeli inne przetwornice zakresu napięć wejściowych.

Poza tym liczy się na równi ze stanem falownika także bezpieczna praca paneli fotowoltaicznych. Dlatego właśnie przetwornice solarne muszą być w stanie temu podołać. W zależności od oczekiwań przetwornice mogą być mniej lub bardziej rozbudowane elektrycznie, mogą mieć możliwości, których będzie potrzebował dany użytkownik.

 

Jak dobrać przetwornicę do swoich potrzeb?

Profesjonalny sklep 4sun.eu posiada w swoim asortymencie przetwornice solarne zarówno dla osób mniej wymagających, jak też dla tych, którzy potrzebują dużych przetwornic do zasilania urządzeń dosyć energochłonnych jak silniki, bojlery do podgrzania wody, czy innego przeznaczenia pompy i urządzenia energetyczne. Oferujemy przetwornice różnego rodzaju, zależnie od wykorzystywanej mocy, posiadające zaawansowane zabezpieczenia:

      technicznie zaawansowane modele o napięciu zasilania 12 V lub 24 V, gdzie występują częste wahania napięcia wejściowego i o dowolnej mocy w zależności od potrzeb użytkownika,

      modele o stałych parametrach pracy, jak również modele o parametrach w pełni regulowanych,

      przetwornice do zastosowań stacjonarnych, jak i do wykorzystania jako mobilne źródło napięcia,

      przetwornice przystosowane do zaspokojenia potrzeb domowych oraz przemysłowych.

Przetwornice, jakich modelami dysponujemy, są produktami wysokiej jakości, technicznie zaawansowanymi i bezobsługowymi. Urządzenie raz zaprogramowane  pracuje z dedykowanymi nastawami, które nie ulegają żadnym nieoczekiwanym zakłóceniom. Przetwornice solarne dopasowują swoje parametry do pracy z aktualnie podłączonym panelami solarnymi.

 

Korzyści z zastosowania przetwornic solarnych

Tylko niewtajemniczeni nie zdają sobie sprawy, ile i jakie korzyści płyną z zastosowania przetwornic solarnych. Faktem jest, że przydają się głównie w domu do zasilania odbiorników różnego przeznaczenia, ale także, będąc w podróży. Wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do innego źródła prądu elektrycznego, są nieraz jedynym wyjściem. Prócz tego przetwornice solarne doskonale nadają się jako awaryjne źródło zasilania, jeżeli w danym momencie nie ma innego źródła energii prócz słońca.

Trzeba też wiedzieć, że przetwornica podłączona do akumulatora, który uprzednio ładował się energią ze słońca, może właśnie z niego wytworzyć napięcie przemienne. Tę zaletę stosuje się z reguły w nocy, kiedy nie ma już dostępu do promieni słonecznych. Wytworzona z akumulatora przez przetwornicę energia jest w stanie przez pewien czas zaspokoić zapotrzebowanie użytkownika. To nie jedyne korzyści z posiadania przetwornicy, wszak jest znacznie więcej możliwości jej zastosowania.