Pokaż 1 - 16 z 16 produktów
Turbiny wiatrowe

Turbiny wiatrowe

Urządzenie, które zamienia energię kinetyczną wiatru w pracę mechaniczną w postaci ruchu obrotowego to właśnie turbina wiatrowa. Stanowi ona jeden z najważniejszych elementów elektrowni wiatrowej. Wszystkie turbiny posiadają wirnik, który składa się z łopat oraz piasty umieszczonej na przedniej części gondoli. Na głównym wale, który wspiera się na dwóch łożyskach umieszczony jest wirnik. Do generatora energia jest przenoszona przez wał, dzięki przekładni. W efekcie końcowym przekształcana jest ona w energię elektryczną.

Rodzaje turbin wiatrowych

-turbiny o pionowej osi obrotu

-rotorowe Savoniusa

-bębnowe

-typu tornado

-Darrieusa

-karuzelowe

-turbiny śmigłowe o poziomej osi obrotu

-jednopłatowe

-dwupłatowe

-trójpłatowe

-wielopłatowe

Korzyści turbiny wiatrowej

Turbiny wiatrowe mają wiele zalet, które sprawiają, że klienci przekonują się do zdecydowania się na właśnie taki zakup. Są one bardzo ekologiczne, nie zanieczyszczają środowiska naturalnego, ponieważ nie wytwarzają, żadnych trujących związków ani nie zostają z nich żadne odpady. Korzystają one ze źródeł odnawialnych, dzięki czemu klient oszczędza na paliwie. Mogą być one również postawione na terenach rolniczych. Jest to rozwiązanie, które jest korzystne zarówno dla klienta jak i dla świata.

Turbina wiatrowa - Dlaczego nasza marka?

Jest wiele rodzajów oraz typów turbin wiatrowych do wyboru. Istnieje wiele wag, średnic, mocy, napięcia itp. U nas znajdziesz asortyment, który sprosta Twoim oczekiwaniom. Jest idealnie dopasowany do Twoich potrzeb oraz wykonany jest z najlepszej jakości materiałów. Jesteśmy zaufaną firmą i wiele klientów jest zadowolonych z naszych produktów. Nasi specjaliści z pewnością pomogą w doborze wybranego przez Ciebie towaru.

Pionowe turbiny wiatrowe dla domu

Decydując się na stworzenie przydomowej elektrowni wiatrowej ważnym aspektem, który powinieneś wziąć pod uwagę, jest moc. Jest to wyznacznik wielkości produkcji energii elektrycznej, która pozwoli Ci na zaspokojenie potrzeb energetycznych. W przypadku użytkowników indywidualnych nie ma potrzeby inwestowania w pionowe turbiny wiatrowe dla domu o dużej mocy. 

Mała elektrownia wiatrowa znajdująca się przy domu może okazać się doskonałym systemem wspierającym, dzięki któremu możliwe jest zmniejszenie rachunków za prąd. W zależności od wielkości instalacji, pionowe turbiny wiatrowe mogą być wykorzystywane zarówno do zasilania pojedynczych urządzeń znajdujących się w gospodarstwie domowym, jak i ogrzewania wody użytkowej wykorzystywanej w domu.

Turbiny wiatrowe pionowe a instalacja PV

Przydomowe instalacje fotowoltaiczne w większości przypadków funkcjonują w systemie on-grid. Nie mniej, jeżeli chcesz posiadać na swoim domu panele słoneczne działające off-grid, turbiny wiatrowe pionowe będą idealnym dopełnieniem takiej inwestycji. Dzięki nim możliwe będzie zgromadzenie jeszcze większej ilości energii elektrycznej w Twoim magazynie energii. 

Ogromną zaletą, jaką posiadają turbiny wiatrowe pionowe, jest możliwość produkcji energii elektrycznej niezależnie od pory dnia. Jasne jest, że panele fotowoltaiczne nie wytwarzają prądu w nocy - opierają one bowiem swoje działanie na pochłanianiu fotonów ze słońca. Turbiny wiatrowe zapewniają nieprzerwaną produkcję energii elektrycznej przez całą dobę. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, chcących zmaksymalizować wydajność przydomowej instalacji.

Elektrownia wiatrowa

Zapomnij o konieczności chodzenia po wzgórzu z ciężką tarcicą i gwoździami, aby zbudować generator wiatraka. Obecnie można kupić przydomowe turbiny wiatrowe, które są łatwe w montażu i nie wymagają specjalnych narzędzi ani umiejętności. Przyjrzyjmy się, dlaczego takie podwórkowe turbiny wiatrowe stają się coraz bardziej popularne i dlaczego są idealne dla każdego gospodarstwa domowego.

Jak działają przydomowe elektrownie wiatrowe? 

To całkiem proste. Łopatki turbiny łapią wiatr, co powoduje, że obracają się i kręcą wałem podłączonym do generatora prądu. Wytworzona w ten sposób energia jest wykorzystywana w domu. Należy pamiętać, że łopaty muszą się obracać z prędkością co najmniej ok 9 kilometrów na godzinę, aby turbina mogła efektywnie wytwarzać energię, dlatego przed zainwestowaniem w domową turbinę wiatrową należy się upewnić, że w okolicy jest wystarczająco dużo stałego wiatru 

Przydomowe turbiny wiatrowe

Stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla właścicieli domów, dostarczając czystą energię, która może zmniejszyć rachunki za prąd. Jednak przed zainwestowaniem w domową turbinę wiatrową warto zrozumieć, jak działa oraz jakie ma zalety i wady. Czytaj dalej, aby uzyskać pełny obraz sytuacji

Jak działają turbiny wiatrowe?

Turbiny wiatrowe przekształcają energię kinetyczną wiatru w energię elektryczną, którą można wykorzystać do zasilania domu. Proces rozpoczyna się, gdy łopaty turbiny łapią wiatr, co powoduje ich obracanie się. To z kolei powoduje obrót wału połączonego z generatorem elektrycznym, który wytwarza energię elektryczną. Ta energia elektryczna przepływa następnie przewodami do transformatora, który zwiększa jej napięcie, dzięki czemu może być używana w domach, jak również zasilać sieci energetyczne 

Zalety przydomowych turbin wiatrowych.

Najbardziej oczywistą zaletą jest to, że możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd, wykorzystując darmową energię z natury! Ponadto są bardziej wydajne niż panele słoneczne, a także łatwiejsze w obsłudze i utrzymaniu. Dodatkową zaletą jest to, że nie emitują one żadnych związków węgla! Ponadto instalacja domowej turbiny wiatrowej może obniżyć podatki - warto więc rozejrzeć się za lokalnymi zachętami.