Regulator ładowania BlueSolar MPPT 100/50 Zobacz większe

Regulator ładowania Victron Energy BlueSolar MPPT 100/50

SCC020050200

Nowy produkt

Firma Victron Energy to holenderski producent urządzeń do przetwarzania energii elektrycznej z siedzibą w Almere, który może pochwalić się ponad 30-letnim doświadczeniem. W naszej ofercie znajdują się między innymi sinusoidalne inwertery, systemy Multi, czyli sinusoidalne inwertery połączone z ładowarką, konwertery DC/DC, przełączniki transferowe, monitory baterii i wiele więcej.

victron-energy-logo - Atlantic Cruising Yachts, LLC

Więcej szczegółów

This product is no longer in stock

595.12zł brutto(483.84zł netto)


 • Opis ogólny

  Ładowarka solarna BlueSolar MPPT zasila się energią z paneli słonecznych (PV) w celu ładowania akumulatorów. Dzięki najnowszej i najszybszej technologii, BlueSolar inteligentnie wspiera ten proces, maksymalizując go, aby osiągnąć pełne naładowanie w jak najkrótszym czasie. Dodatkowo, utrzymuje baterię w dobrym stanie, co przedłuża jej żywotność.

  Technologia MPPT umożliwia ultra szybkie śledzenie maksymalnego punktu mocy poprzez ciągłe monitorowanie napięcia i prądu wyjściowego paneli słonecznych (PV). Dzięki temu każdy procent dostępnej energii jest odbierany z paneli i skutecznie gromadzony w bateriach. W porównaniu do kontrolerów ładowania PWM oraz typowych kontrolerów MPPT, BlueSolar zwiększa pozyskiwanie energii nawet o 30% i do 10%, odpowiednio. Najlepiej widać to, gdy niebo jest częściowo zachmurzone, a natężenie światła stale się zmienia.

  Możliwe jest zdalne sterowanie i monitorowanie zaawansowanych funkcji ładowarki BlueSolar MPPT za pomocą klucza sprzętowego Bluetooth poprzez smartfon lub za pośrednictwem aplikacji VictronConnect na innym urządzeniu. Jeśli instalacja jest połączona z internetem, Victron Remote Management Portal (VRM) zapewnia dostęp do systemu w dowolnym czasie i miejscu. Obie usługi są bezpłatne.

  W przypadku częściowego zacienienia, na krzywej mocy-napięcia mogą wystąpić dwa lub więcej punktów maksymalnej mocy. Konwencjonalne MPPT mają tendencję do blokowania się na dowolnym punkcie, który może nie być optymalny. Innowacyjny algorytm BlueSolar zawsze maksymalizuje pozyskiwanie energii poprzez wybór optymalnego MPPT.

  BlueSolar posiada w pełni programowalny algorytm ładowania oraz osiem wstępnie zaprogramowanych algorytmów, które można wybrać za pomocą przełącznika obrotowego.

  Ładowarka BlueSolar zapewnia rozbudowaną ochronę elektroniczną, w tym zabezpieczenie przed przegrzaniem i obniżeniem mocy przy wysokiej temperaturze, ochronę instalacji PV przed zwarciem i odwrotną polaryzacją oraz ochronę przed prądem wstecznym PV.

  Najważniejsze cechy
  • MPPT: Ultra szybkie śledzenie maksymalnego punktu mocy
  • Zdalne monitorowanie i sterowanie
  • Zaawansowane wykrywanie maksymalnego punktu mocy w przypadku częściowego zacienienia
  • Elastyczny algorytm ładowania
  • Rozbudowana ochrona elektroniczna
  Dane techniczne produktu
  Nominalne napięcie systemu12/24V
  Prąd znamionowy ładowania50A
  Prąd znamionowy rozładowania50A
  Max moc wejściowa PV700W/1400W 
  Automatyczne odłączanie obciążeniaTak
  Max napięcie wejściowe100V
  Wydajność98%
  Maks. ciągły prąd obciążenia50A
  Temperatura pracy-30 do + 60 ° C (pełna moc znamionowa do 40 ° C)
  Wymiary130 x 186 x 70mm
  Kategoria ochronyIP43 (komponenty elektroniczne), IP22 (obszar połączeń)
  Waga1,25 kg
  Bezpieczeństwo przesyłki

  Nasze produkty zapakowane są w gruby karton, dodatkowo zabezpieczone folią. 

  GwarancjaUdzielamy 60-miesięcznej gwarancji na produkty. Gwarantujemy, że nasze produkty zostały wyprodukowane zgodnie z aktualnymi wymogami europejskich norm bezpieczeństwa i jakości. Gwarancja obejmuje wszelkie wady produkcyjne w zakresie materiałów i wykonania.

 • *Darmowa dostawa dla zamówień od 0 zł!

  Panele słoneczne

  Koszty i czas dostawy

  *Darmowa dostawa dla zamówień od 0 zł!

  *Darmowa wysyłka nie obejmuje produktów takich jak:

  - akumulatory powyżej 50Ah (np. 100Ah,150Ah),

  - panele słoneczne powyżej 200W (np. 270W,280W).

  Dostawa wyłącznie na terenie Polski.

  W przypadku wyboru formy płatności przelewem, płatność powinna być dokonana w ciągu 7 dni roboczych na konto bankowe wskazane w fakturze/wiadomości e-mail potwierdzającej złożone zamówienie.

  W przypadku wyboru formy płatności za pobraniem, płatność powinna być dokonana dostawcy w trakcie odbierania towaru.

  Termin i sposób dostawy

  Kurier – czas dostawy do 2 dni roboczych w godzinach 9-17

Produkty w tej samej kategorii