na stronę
Pokaż 1 - 21 z 26 produktów
Regulatory MPPT

Regulatory ładowania MPPT

Regulatory ładowania MPPT - inteligentne zarządzanie ładowaniem solarnym

Systemy solarne to obecnie jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze źródło zasilania energią elektryczną. Niektórzy wciąż nie do końca mogą się przekonać o zaletach, jakie płyną z fotowoltaiki, podczas gdy pozostali czerpią z tej technologii pełnymi garściami. Jednakże, aby stworzyć sprawną i wydajną instalację fotowoltaiczną, konieczne jest fachowe dobranie poszczególnych jej komponentów. Osoby, które pokładają wiele nadziei w fotowoltaice, powinny bliżej zapoznać się z wymogami co do optymalnej współpracy kluczowych jej podzespołów, do których niewątpliwie zaliczamy również regulatory ładowania.

Jak wygląda najprostsza instalacja fotowoltaiczna z użyciem regulatorów MMPT?

Aby znacznie przybliżyć sobie niezbędne komponenty instalacji fotowoltaicznej, należy wziąć pod uwagę to, że składa się z takich podzespołów, jak:

• określona ilość paneli słonecznych zależna od zapotrzebowania na energię z niezbędną jej nadwyżką,

• inteligentny inwerter, który dopasowuje energię elektryczną paneli z jej odbiornikami. To jednak nie wszystko. Aby móc korzystać z energii elektrycznej w porach braku zasilania słonecznego, potrzebny jest jej magazyn. Wówczas można korzystać z energii elektrycznej w sposób nieprzerwany, nawet podczas braku energii słonecznej. Magazynem tym jest akumulator. Natomiast ażeby móc w sposób ciągły korzystać ze zmagazynowanej energii wymagane jest jego ciągłe ładowanie w sposób optymalny dla jego własności elektrycznych. Tak też każda z instalacji fotowoltaicznych, zawierająca akumulator, powinna również być wyposażona w stosowny regulator ładowania.

Regulator MPPT - dlaczego jest niezbędny?

Inwestując pieniądze w instalację fotowoltaiczną, chcemy, aby działała w sposób bezawaryjny najdłużej, jak jest to tylko możliwie. Fotowoltaika off-grid składa się z kilku ważnych elementów i każdy z nich odgrywa niezwykle ważną rolę w jej poprawnym funkcjonowaniu. Tak, jak nie może ona obyć się bez modułów fotowoltaicznych, tak samo nie ma prawa istnieć bez akumulatora oraz regulatora ładowania MPPT. Ten ostatni element umożliwia monitorowanie napięcia oraz wejściowego natężenia prądu z paneli fotowoltaicznych.

Regulatory MPPT są odpowiedzialne za mierzenie maksymalnego punktu mocy na modułach słonecznych. Poprzez zlokalizowanie najwyższego poziomu napięcia w danej chwili, dostosowuje największą możliwą moc ładowania akumulatora. Optymalizacja tych procesów sprawia, że pozyskiwanie energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych jest o wiele wydajniejsze. Regulator MPPT dzięki swojemu działaniu zwiększa moc, z jaką panele w mikroinstalacji działającej w systemie off-grid produkują energię elektryczną.

Regulator ładowania

Czyli urządzenie do śledzenia maksymalnego punktu mocy (ładowania MPPT), jest kluczowym elementem każdego systemu fotowoltaicznego off-grid. Urządzenie to mierzy dostępne napięcie i prąd wejściowy modułów fotowoltaicznych i śledzi najwyższy punkty mocy maksymalnej tych modułów, umożliwiając osiągnięcie maksymalnej mocy ładowania akumulatora. Dzięki optymalizacji procesu ładowania kontrolery ładowania pozwalają maksymalnie wykorzystać energię, którą inwestujemy w nasze systemy fotowoltaiczne, zapewniając im jak najdłużej optymalny stan pracy.

Kontrola ładowania akumulatora zestawu fotowoltaicznego

Mając sprawnie działającą instalację fotowoltaiczną i pragnąc w sposób ciągły korzystać z jej możliwości, należy zaopatrzyć ją w dedykowany jej przeznaczeniu akumulator oraz regulator ładowania. Jeśli chodzi o akumulator, to zostało już dawno udowodnione, iż najlepsze właściwości wykazuje akumulator żelowy. Charakteryzuje się on wysoką sprawnością, stabilnością parametrów, niewrażliwością na wiele czynników mechanicznych i środowiskowych, a także możliwością pracy w każdej pozycji. Aby bez obaw korzystać z własności akumulatora, należy ładować go w optymalny dla niego sposób. Najlepsze własności wykazuje regulator ładowania MPPT. Zastosowanie regulatora MPPT do ładowania akumulatora żelowego jest w stanie przynieść wiele korzyści akumulatorowi, a co za tym idzie, również jego użytkownikowi. Należy znać najważniejsze zalety regulatorów MPPT. Regulatory te charakteryzują się wysoce inteligentnymi cechami, a należą do nich:

• śledzenie punktów mocy maksymalnej, dzięki czemu akumulator może dostarczyć o około 30% więcej energii elektrycznej w tym samym czasie,

• umożliwienie ładowania akumulatorów o różnych napięciach pracy,

• pozwala na uzyskanie nawet 97% sprawności ładowania,

• zwiększa wydajność akumulatora i wydłuża jego żywotność. Okazuje się, że regulator ładowania MPPT stanowi niezawodne zabezpieczenie akumulatora podczas jego ładowania oraz całego okresu eksploatacji. W zależności od szczególnych wymagań użytkowników równie duży jest wybór regulatorów i współpracujących z nimi dodatkowych podzespołów.

Bogactwo regulatorów MPPT oraz dodatków

Każda instalacja fotowoltaiczna, wyposażona w akumulator musi być odpowiednio wyposażona w regulator ładowania MPPT. Jest to koniecznością z tego powodu, gdyż różne instalacje pracują z niższymi lub wyższymi prądami. Dlatego regulatory są tak zróżnicowane pod tym kątem. Nie ma regulatora uniwersalnego, a jedynie odpowiednio dobrane do wymagań użytkownika. Poza tym istnieje możliwość wyboru określonych dodatkowych komponentów, ułatwiających kontrolę nad całą instalacją fotowoltaiczną. Do tych dodatków można zaliczyć dodatkowe i czytelne wyświetlacze, okablowanie komunikacyjne, porty magistrali szeregowej, czy nawet przystawki do komunikacji bezprzewodowej bluetooth. Regulatory te okazują się w takiej sytuacji niezwykle wydajne, sprawne i bezpieczne zarówno dla samej instalacji fotowoltaicznej, jak i akumulatora oraz samego użytkownika.

Śmiemy twierdzić, że użytkowników systemów solarnych charakteryzują bardzo bliskie i nam cechy: ekologiczne, ergonomiczne i ekonomiczne podejście w kwestii pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Oferowane przez nas produkty mają na celu jak najlepsze usprawnienie całego systemu solarnego, tak aby był on jak najbardziej wydajny i służył Państwu przez długi czas. Niezwykle istotną rolę w tym łańcuchu odgrywają akumulatory, bo to w nich przechowywana jest nagromadzona energia. Wydłużenie żywotności akumulatora oraz zwiększenie wydajności całego systemu solarnego zapewnia regulator ładowania. MPPT to nowoczesna technologia zastosowana do budowy tych regulatorów. Regulator MPPT śledzi punkty mocy maksymalnej, co sprawia, że do akumulatora może zostać dostarczone nawet o 30% więcej energii w tym samym czasie. Regulator zestawu solarnego MPPT umożliwia ładowanie odbiorników niezależnie od ich napięcia – sprawdza się zarówno przy akumulatorach 12V, jak i bateriach słonecznych o napięciu 150V. Regulator MPPT pozwala uzyskać nawet 97% sprawności ładowania, co stanowi ogromną różnicę podczas użytkowania. Dlatego też, dla Państwa wygody i komfortu zachęcamy do zapoznania się z poniższą ofertą.

W specyfikacji naszych produktów dowiesz się między innymi takich danych jak:

  • Maksymalny prąd ładowania:

  • Napięcie ładowania

  • Napięcie wyjściowe

  • Prąd ładowania

  • Obsługiwany typ akumulatora