na stronę
Pokaż 1 - 21 z 29 produktów
Akumulatory żelowe i LiFePO4

Akumulatory żelowe

W dobie prężnie rozwijających się technologii solarnych, magazynowanie energii elektrycznej ma przed sobą wiele nowych wyzwań. Energia elektryczna pozyskiwana ze słońca ma wiele zalet. Jest przede wszystkim niezwykle tania, wręcz darmowa, a zwykle na jej koszty składają się jedynie ceny instalacji oraz okresowego serwisu.

 

Jednakże energia, jaka jest dostarczana ze słońca, ma jedną, ale za to poważną wadę. Możliwa jest do uzyskania jedynie wtedy, kiedy jej źródło znajduje się powyżej horyzontu. Pora nocna jest czasem, kiedy energii elektrycznej nie da się uzyskać wcale. Dlatego, aby zapobiec przerwom w dostawie energii elektrycznej, wartościowe okazuje się magazynowanie jej w akumulatorze do późniejszego wykorzystania. I tutaj kluczową rolę odgrywają akumulatory żelowe.

Magazynowanie energii elektrycznej - optymalne rozwiązania 

Dla celów magazynowania energii elektrycznej najlepszym rozwiązaniem jest magazynowanie jej w akumulatorze. Najlepiej w tej roli sprawdzają się akumulatory żelowe do zestawów solarnych. Dlaczego to akumulatory żelowe nie mają sobie równych? Otóż mają one wiele cech, które przemawiają za ich wykorzystaniem. To między innymi:

 

• całkowita bezobsługowość - nie ma potrzeby kontrolowania poziomu elektrolitu i jego uzupełniania,

• wysoka pojemność magazynowanej energii i wydajność prądowa,  

• wysoka żywotność do kilku lat bez utraty własności elektrycznych przez ten okres,

• możliwość dowolnego montażu akumulatorów bez obawy o wycieki z jego wnętrza,

• bezawaryjność i bezpieczeństwo pracy.

 

Tak więc akumulatory żelowe do zestawów solarnych są najlepszym wyjściem, jeśli chodzi o magazynowanie energii. Dlatego znacznie wzrasta spektrum możliwości ich zastosowań. Jako że ich wnętrze jest całkowicie odizolowane od środowiska zewnętrznego, są niewrażliwe na niemal wszystkie czynniki zewnętrzne.

Zastosowanie akumulatorów żelowych w systemach solarnych

Produkowana przez panele słoneczne energia elektryczna może być magazynowana za pośrednictwem akumulatorów i później wykorzystana w porze nocnej. Jest to niebywałą zaletą całej instalacji fotowoltaicznej oaz profesjonalnych akumulatorów żelowych. Akumulatory żelowe do zestawów solarnych, a dokładniej ich właściwości oraz możliwości magazynowania energii można wykorzystywać na różnorakie sposoby. Dlatego znajdują zastosowanie w takich realizacjach, jak:

 

• solarne systemy oświetlenia ulicznego, czy oświetlenie miejsc przejść dla pieszych,

• oświetlenie parkingów przemysłowych lub domowych,

• oświetlenie domowych podwórek, chodników, czy podjazdów,

• całodobowe zasilanie fontann i oświetlenia ogrodów,

• zasilanie alarmów i systemów nadzoru,

• dostarczanie energii elektrycznej w czasie braku dostępu do klasycznych źródeł prądu.

Akumulatory żelowe jako mobilne źródło prądu

W zależności od zapotrzebowania na energię elektryczną możliwe jest dobranie dla własnych celów dedykowanych akumulatorów żelowych. Pozwoli to na optymalne zarządzanie energią elektryczną bez zakłóceń w przypadku dobrania akumulatora o zbyt małej pojemności. To samo w przeciwną stronę, gdyż nabycie akumulatora niepotrzebnie dużej pojemności, co z kolei determinuje wymiary akumulatora, także może być mało wygodne.

 

Szczególnie jeśli chodzi o akumulatory na łodziach, kamperach, czy wszędzie tam, gdzie użytkownik dysponuje dość ograniczoną przestrzenią. Profesjonalne wykonanie instalacji fotowoltaicznej w takich przypadkach najlepiej oddać w ręce profesjonalistów, którzy nie tylko dobiorą parametry wszystkich podzespołów, jakie wchodzą w skład zestawu fotowoltaicznego, ale też zapewnią niezbędną nadwyżkę energii elektrycznej, dostępnej w razie potrzeby. Należy wiedzieć, że akumulatory żelowe to niezawodne źródło energii elektrycznej, bezobsługowe i wysoce bezpieczne.